MENU
Jesteś tutaj: Artykuły nmsilesia Po co jest Certyfikat SSL?

Po co jest Certyfikat SSL?

#Po co jest Certyfikat SSL?

13:29, dnia 26 kwiecień 2019r.
1348
0

Po co jest Certyfikat SSL?

Zakładając stronę internetową, wagę przywiązujemy do domeny czy serwera. Z biegiem czasu dowiadujemy się o innych newralgicznych elementach, które nie są niezbędne, ale za to bardzo pomocne. Do nich zaliczamy również certyfikaty SSL oferowane przez wiele firm hostingowych.

Czym jest certyfikat SSL?

Certyfikat SSL to produkt zapewniający stronom internetowym ochronę. Zapewnia on poufność danych, które są przesyłane na serwer. Najczęściej są to dane personalne odnoszące się do klientów sklepów czy osób korzystających z formularzy kontaktowych.

Dlaczego warto mieć certyfikat SSL?

  • Pozytywny wizerunek firmy - jeszcze do niedawna firmy posiadające taki certyfikat, to głównie zobligowane do tego instytucje finansowe, banki czy inne centra przetwarzania danych. Teraz każda firma może budować wizerunek firmy godnej zaufania.
  • Wyższa pozycja w Google - sama firma Google potwierdziła (tutaj), że certyfikat SSL jest czynnikiem wpływającym pozytywnie na pozycje w wyszukiwarce Google.
  • Bezpieczne przesyłanie danych – dane wysyłane w formularzach kontaktowych, zamówieniach w sklepie czy logowanie do konta są szyfrowane i bezpieczne.
  • Poczucie bezpieczeństwa - osoba, korzystająca ze strony wie, że jest ona odpowiednio zabezpieczona. Chętniej i częściej korzysta z formularzy kontaktowych, dokonuje zakupu w sklepach czy rejestruje konta w serwisie.
  • Prestiż - jeśli nie dbasz o bezpieczeństwo swojej strony, to dlaczego miałbyś dbać o jakość swoich produktów czy usług oferowanych na niezabezpieczonej stronie? Klienci są bardzo wymagający!

Skąd wiadomo, że nie mam certyfikatu?

Najnowsze wersje przeglądarek skutecznie informują o tym użytkowników. Wchodząc na stronę WWW bez certyfikatu możemy zobaczyć takie ostrzeżenia:

 

Są to komunikaty agresywne, negatywnie wpływające na odbiór strony przez osobę ją odwiedzającą. A przecież strona, jest wizytówką Twojej firmy.

Jak zamówić certyfikat SSL?

Skontaktuj się z naszą firmą lub firmą która obsługuje hosting Twojej strony WWW.

Komentarze

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Napisz komentarz

Imię:*
Email:*
Komentarz:*